19-20 maja 2018 – WARSZTAT  PRACY Z UCZUCIAMI, ODCZUCIAMI CIAŁA I EMOCJAMI POPRZEZ WZBUDZANIE WIBRACJI GŁOSU

Cały kosmos, wszystko, co istnieje we wszechświecie, wraz ludźmi składa się z wibracji dźwiękowych, zwanych Naad. Oznacza to, że to raczej energia dźwięku w ruchu, a nie materia i cząstki, stanowią budulec wszechświata.
Naad Joga jest pełnym respektu sposobem podejścia i odpowiedzi na dźwięk. W tym kontekście, dźwięk i muzyka mają większe znaczenie i wymiar duchowy niż to, co poznajemy tylko przez zwykłe właściwości sensoryczne. Dźwięk i muzyka są tu postrzegane w roli potencjalnego pośrednika umożliwiającego osiągnięcie głębszej jedności zarówno makro jak i mikro-kosmosu.
Jeśli usłyszymy wyrażenia własnego umysłu i duszy, to co nimi powoduje, możemy wejść głębiej w ten proces kiedy on się dzieje i kierować nim. Kiedy komunikujemy się z naszym wewnętrznym doświadczaniem w jego języku – czyli brzmieniem emocji, z wibracją, tonem i rytmem – staje się ono podatne na nasze wpływy. Wpływając na nasze wewnętrzne doświadczenie, określamy sposób, w jaki wyrażamy się w świecie zewnętrznym.

Zwracamy przecież na co dzień uwagę na ton głosu naszych rozmówców. Być może słyszymy troskę lub obawę w czyimś lub swoim głosie mimo że słowa tego nie wyrażają?
To dlatego, że dźwięk przenosi wibrację jaką w danej chwili jesteśmy. I tak samo może być odwrotnie: poprzez odpowiedni dźwięk możemy nastroić się na inną nutę.
Powszechne użytkowanie słów takich jak nastrój, rozstrojenie nerwowe, to brzmi źle a to dobrze itp… pokazuje jak język odzwierciedla wpływ fali dźwiękowej na nasze samopoczucie.
Uczmy się zatem stroić – najpierw ze sobą w najgłębszym tego słowa znaczeniu, a potem, poprzez komunikację – z otoczeniem.

Na tym spotkaniu nauczymy się odbierać dźwięk poprzez ciało, a nie tylko słuchem. Nastroimy organizm tak by rozróżniał odczucia związane z różną wysokością dźwięku i ich barwą. Poznamy:
* system czakr i kshetramów
* ćwiczenia dla pępka, serca i szyszynki
* śpiew na różnych samogłoskach
Te warsztaty są o wewnętrznej podróży uzdrawiania swojej relacji z ciałem i emocjami za pomocą starożytnej metody pracy z dźwiękiem. O jogicznej pracy z energią i koncentracją, oraz oczyszczaniem podświadomości. O podejściu pełnym miłości i współczucia do siebie jako istoty podróżującej w czasie i przestrzeni..

Warsztat Jogi Dźwięku uczy jak wypełnić wibracją swój rdzeń kręgowy, jak słuchać tych brzmień w ciele i pracować z głosem, a przezeń z energią życiową – praną. Dla oczyszczania kanałów odbioru subtelnych informacji i podniesienia poziomu nadawania. Ta starożytna technika odnawia i reguluje przepływ Energii i daje poczucie głębokiego spokoju. Dzięki specjalnym technikom odczuwania wibracji dźwięku w ciele – jest możliwe śpiewanie nie używając słuchu lecz zmysłu dotyku. Będzie to prawdziwa joga 🙂 bo wydatek energii będzie spory, a uzyskany stan – harmonijny.

SOBOTA, godz: 17:00 – 20:00 i NIEDZIELA, godz: 10:00-15:00

PROGRAM:

SOBOTA: Zapoznanie z metodą i opowieści o tym jak określone sekwencje tonów uwrażliwiają specyficzne miejsca w ciele i pozwalają na uwalnianie zatrzymanego tam przepływu energii. O tym jak dźwięk pozbawiony znaczeń i treści, po prostu sama dźwiękowa fala rezonuje w nas na różnych częstotliwościach wzbudzając odpowiadające temu uczucia i przeprowadza nas przez pozarozumowe doświadczenie harmonizowania i dostrajania.
• Podstawowe techniki Naad Jogi – ćwiczenia odbioru i nadawania dźwięku na pępku, sercu i szyszynce, ćwiczenia ustawienia kręgosłupa, szczegółowy wykład o lokalizacji miejsc wibracji w ciele…
• Uwrażliwienie na odczucia z ciała, 7 dźwięków podstawowych SA RE GA MA PA DHA NI SA,
12 półtonów i 3 oktawy,

NIEDZIELA:
• Na tym kursie szczególnie poświęcimy czas śpiewaniu głoskami, z których każda wibruje z innym aspektem ciała i umysłu, uzdrawiając je: np.A – z płucami, M – z uwalnianiem napięcia emocjonalnego… itd
• Zrozumienie koncepcji czakr i energetyki powiązanej z określonymi stanami emocjonalnymi – te podstawy dają bazę dla dalszej eksploracji na wyższym poziomie, gdzie zajmujemy się sublimacją zwierzęcych impulsów poprzez dźwięk głosu oraz doskonaleniem technik śpiewu.
• Wprowadzenie do systemu rag i wyczucie „rasa” – różnych nastrojów emocjonalnych, takich jak: oddanie, spokój, radość, brak przywiązania, melancholia, itp., oraz barw dźwięku, głosu.

Poprzez dźwięk uczymy się rozumieć siebie lepiej, akceptować życie i swoją przeszłość, wszelką pamięć i ograniczenia…(Własny głos, Akompaniament z harmonium).

ZAPISY: ovska@wp.pl

INFORMACJA I PROWADZENIE:
Agnieszka Hari Kartar: 604 946 919,

CENA
sobota: 110pln / niedziela 110pln / sb i nd: 200pln

MIEJSCE
Warszawa, sobota: Centrum Joga, ul.Bracka 22/12, niedziela: Wawer, Studio 2.